Záleží nám na Vašem soukromí

Udělením souhlasu umožníte našemu webu ukládat soubory cookies. Ty nám pomáhají sledovat anonymně výkon stránek a dále zlepšovat naše služby.

Časté dotazy

Mám zájem o kremaci. Co mám udělat?

Kontaktujte nás na naší bezplatné non-stop telefonní lince 800 310 310, nebo napište email a vše s vámi probereme. Domluvíme se, zda potřebujete zvířátko převézt z domova nebo od veterináře k nám do krematoria, kde jej uložíme do chladicího boxu a dohodneme spolu i termín kremace. Ukážeme vám celou naší nabídku a dohodneme se na všech službách, které si vyberete.


Mám jistotu, že dostanu popel svého zvířátka?

Je pro nás prioritou číslo jedna, abychom vždy zajistili předání veškerého popela mazlíčka jeho majiteli. Jako jediní v ČR, spolu s Krematoriem zvířat Praha, používáme v plném rozsahu unikátní systém Garance, díky kterému máme vždy přehled o tom, kde se nachází tělíčko, nebo popel daného mazlíčka a je vyloučena záměna. Každé zvířátko dostane při příjmu unikátní kód, který s ním dále prochází všemi procesy od uložení v chladicím boxu až po vsypání popela do vybrané urny. Navíc je každá kremace nahrávána na kameru a záznam z kremace si ukládáme. Z něj je patrné, o jaké zvířátko se jednalo a že bylo v kremační peci samo. Tento záznam můžete kdykoliv obdržet zdarma na email.


Opravdu je v kremační peci zvířátko samo?

Ručíme za to, že každé zvířátko je vždy při žehu v kremační peci samo. Nezáleží na jeho velikosti. Proč? Jedině tak lze docílit 100% individuální kremace. Můžete se setkat s tím, že některá kremační zařízení mají více otvorů do jedné kremační komory a najednou tak probíhá kremace více zvířátek. Dochází zde však k mísení popela díky proudícímu vzduchu při spalování. Tomu se při tomto způsobu kremace nelze nikdy vyhnout. 

My toto neprovozujeme a díky tomu můžeme zajistit, že budete mít popel pouze svého mazlíčka, protože bude v kremační peci vždy sám. Proto máme i systém Garance.


Probíhá kremaci zvířátka v plastovém vaku?

Nikdy! Zakládáme si na tom, že jako jedno z mála krematorií v Česku vždy každé zvířátko před kremací opatrně vyjmeme ze speciálního vaku, ve kterém bylo uloženo v chladícím boxu, vložíme jej do ekologické papírové rakve, očistíme jej a poté proběhne vlastní zpopelnění. To tedy nikdy neprobíhá i s vakem. Každá kremace je u nás navíc nahrávána na kameru, kde je zvířátko vidět.


Dostanu popel do 1 hodiny po kremaci?

Ano. Nemusíte čekat dlouhé dny na popel vašeho mazlíčka. Můžete si jej vyzvednout již za hodinu po skončení kremace, nebo vám jej rádi zavezeme. Hodinu musíte čekat proto, že popel musí vychladnout, musí projít zpracováním v kremulátoru a musí být vsypán do urny. To vše stihneme do 1 hodiny a vy tak nemusíte čekat dlouhé dny.


Jak probíhá kremace?

Nejdříve zvířátko vložíme do speciálního vaku a uložíme v chladicím boxu. V termín kremace jej vyjmeme z vaku a vložíme do ekologické rakve, zvážíme jej a proběhne individuální kremace. Při kremaci je v peci zvířátko vždy samo. Samotná kremace probíhá v moderní kremační peci, která je jen menší model kremační pece lidské. Kremace trvá dle váhy zířátka, obvykle kolem 60 - 90 minut. Poté je z pece vyndán popel a je vsypán do chladicích nádob. Po vychladnutí se popel zpracuje v kremulátoru a na konci tohoto procesu je z popela hladký sypký prášek, který se poté vsype do urny.

 


Za jak dlouho vyzvednete mého mazlíčka u mě doma?

Vše záleží na naší vytíženosti, ale pokud bydlíte v Ostravě a okolí, budeme u vás do 30 - 90 minut. Na jiná místa v Moravskoslezském kraji nám to bude trvat o něco déle, vždy to ale bude v den zavolání a to v řádu hodin od telefonického kontaktu.


Kdy mohu zvířátko přivézt k vám do krematoria?

Kdykoliv. Jsme vám k dispozici 24h denně 7 dní v týdnu. Každý pracovní den jsme v krematoriu od 8 - 17h a poté je pro vás připravena naše pohotovost - zvířátko tak můžete přivézt i v noci. Může se však stát, že budeme zrovna na cestě pro jiného pejska či kočičku a tak je vždy lepší zavolat na naší bezplatnou linku 800 310 310 a domluvit si předání zvířatka.


Jaké potřebuji dokumenty?

Před kremací je nutné doložit, že váš mazlíček před smrtí nikoho nezranil a že byl řádně očkován. Je dobré s sebou přinést ohledací list od veterináře a očkovací průkaz. Pokud tyto dokumenty nemáte, nevadí. Vyplníme spolu čestné prohlášení.


Jak probíhá příjem zvířátka v krematoriu?

Základním dokumentem pro přijetí zvířátka je náš formulář zvaný kremační list. Společně si jej projdeme a vyplníme základní údaje o vás, zvířátku, urničce a dalších vámi požadovaných službách. Pokud k nám přijedete vozem, je vždy lepší nechat zvířátko v něm, protože převzetí probíhá až následně, po vyplnění formuláře. Pracovník krematoria od vás zvířátko převezme, uloží jej do speciálního vaku na zemřelé, zváží jej a přidělí mu kremační kámen s unikátním číslem. Nakonec uloží vaše zvířátko do chladicího boxu, kde bude čekat až do okamžiku kremace.


Je možná kremace jiných zvířátek než pejsků a kočiček?

Ano - může se jednat o jakékoliv zvířátko jako např. hada, ještěrku, papouška, králíčka, morče atp. Maximální hmotnost zvířátka je 130kg.


Můžeme se s naším mazlíčkem rozloučit přímo v krematoriu?

Ano, můžete. Přímo v krematorium máme důstojnou obřadní síň, kde se můžete se svým zvířátkem rozloučit. Vše je přímo v krematoriu a zvířátko tak nemusíme nikam dále převážet. Zůstane už na jednom místě.


Jak probíhá rozloučení se v obřadní síni?

Vaše zvířátko uložíme do ekologocké rakvičky s výstelkou, přikryjeme dečkou a přichystáme obřadní síň – zapálíme svíčky a pustíme hudbu. Hudbu si můžete vybrat i vlastní s využít nabídky Apple Music a pustit si své oblíbené skladby přímo v obřadní síni. Zvířátku do rakve můžete vložit květiny, hračky, pamlsky – vše, co chcete, aby s ním putovalo na jeho poslední cestu. Poté máte možnost se v naprostém soukromí se svým mazlíčkem rozloučit.


Je možné sledovat samotný žeh?

Ano. Naše obřadní síň je vybavena oknem pro sledování samotného žehu - vy tak uvidíte, jak je váš mazlíček vložen do kremační pece a že je tam opravdu sám. Budete moci sledovat, že se k vašemo zvířátku chováme s úctou a pietou. Budete mít vše absolutně pod kontrolou.


Jaké mám možnosti platby?

Přímo v krematoriu lze služby spojené s kremací, rozloučením, apod. platit kartou či hotově. Po předchozí domluvě lze také vše hradit převodem a to dopředu před kremací.

 

Produkty

  • IJD8004_2.JPG

Kontakt

Adresa: Holvekova 99/30, 718 00 Ostrava
800 310 310
Otevírací doba: po-pá 8-17h, příjem zvířátek NON-STOP